Infopäev "Tegijalt Tudengile 2009"

Kuupäev: 17.03.2009

Info:

Selle aastane "Tegijalt tudengile" oli osaliselt tavapärasest erinev - ettekande tutvustamaks doktorantuuri ja oma õpinguid tegid kaks dokotrianti; Henn Korjus Metsanduse- ja maaehituseinstituudist tutvustas menetluspraktika tegemist (ehk kohustuslik praktika magistriastme üliõpilasetele) ja välismaal õppimise võimalikkusest rääkis vahedusettevõtte Hakes Eestist esindaja.
Jüri-Ott Salm Eestimaa Looduse Fondist tutvustas võimalusi teha (peamiselt vabatahtlikku) tööd ELF-is (talgud suvel, reostuste tõrje ja metsatulekahjude kustutamine, kaardistamine ja välitööd).

Veel tegid ettekanded Illar Lemtti PKI-ist, Anni Laanemets Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest, Kristjan Tõnisson RMK-st, Marko Sahtel Keskkonnaametist ja Sirli Pehme Mahekeskusest.

Peale oma organisatsiooni struktuuri ja tegevuste tutvustamise ning tulevastele tööotsitjatele soovituste jagamise, rääkisid sel aastal esinejad palju ka oma isiklikust kogemusest erialasel tööl - õpingutest tänase päevani. Kuidas tasub olla kindlameelne ja jääda töötama valitud kindlasse valdkonda ja samas, kuidas jõudmine nt doktoritöö teemani võib olla üpriski juhuslik.

Kokkuvõttena mõned soovitused: tasub õppida välismaal, sest see annab ainulaadse elukogemuse, hea tutvustepagasi ja hea hariduse muidugi; üldse tasub õppida palju - vähemasti doktorantuur läbi teha, kui on mõttes ülikooli pikemalt tööle jääda; lahendusi ning alternatiive otsiv suhtumine tuleb alati kasuks; mõnes ettevõttes praktikal olles tasub seda võimalust maksimaalselt ära kasutada ja põhjalikult tutvuda ettevõtte tegemiste, ülesehituse ja köögipoolega ja lõpuks, üliõpilaste erialaseltsideks tegutsemine üldiselt ei mõju ka halvasti :)


Päevakava:

10.00 avasõnad – Kristi Parro (Eesti Metsanduse Üliõpilaste Selts)

10.05 Illar Lemetti, EMÜ PKI (põllumajandus- ja keskkonnainstituudist ning võimalikest töövõimalustest instituudis)

10.30. Henn Korjus, EMÜ Metsandus- ja maaehitusinstituut (menetluspraktikast)

11.00 Tiit Maaten, EMÜ doktorant (metsabioloogia osakond)

11.30 Indrek Sell, EMÜ doktorant (mükoloogia osakond)

12.00 Anni Laanemets, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

12.30 Kadri Bussoov, Hakes Eesti (vahendavad üliõpilasi välismaale õppima)

13.00 lõunapaus

13.30 Jüri-Ott Salm, Eestimaa Looduse Fond (vabatahtlikust tööst ELF-is)

14.00 Kristjan Tõnisson, Riigimetsa Majandamise Keskus

14.30 Marko Sahtel, Keskkonnaamet (Põlva-Valga-Võru regioon)

15.00 Sirli Pehme, Sihtasutus Mahekeskus


Osalejad:

Evelin
Kertu