Teel Ruhnu saarele.....

Kuupäev: 27.06.2007

Info:

Kevadel toimunud PKI mälumängu peaauhinnaks oli preemiareis neljale parimale võistkonnale Ruhnu saarele. Enne saarele sõitmist külastasime ka kooliga seotud katsejaamu, et saada aimu, mille kõigega Eesti Maaülikool tegeleb.
Esimesena külastasime Rõhu katsejaama. Seal nägime nõrgakasvulisi õunapuid, maasikapeenraid ning kevadel sinna rajatud pajuvitstest koda, mis kahjuks ei läinud kasvama. Toredaks üllatuseks oli kast maasikaid, mis sai meie hommikusöögiks.

Teiseks peatuseks oli Võrtsjärve Limnoloogiajaam. Seal külastasime muuseumi, nägime akvaariumis erinevaid kalu jne. Kalade uudistamise ajal saime teada, et merel on torm ning tõenäoliselt praam Ruhnule ei sõida. Pärast mõningat arutelu otsustasime ikkagi Pärnuni välja minna, et võibolla praam ikka sõidab. Limnoloogiajaamas vaatasime veel filmi Võrtsjärvest (valminud aastal 1979) ja kuulasime, millega limnoloogiajaamas tegeletakse.

Viimane peatus enne Pärnut oli Polli, kus külastasime kirsiaeda. Kuulasime huvitavat juttu kirsisortide arendamisest ning samal ajal saime puudelt maitsta kõikvõimalikke sorte. Lõpus ootas meid veel eraldi maitsmine - umbes 10 sorti ja allesjäänud marjad pandi meile kaasa.
Pärnusse jõudes selgus, et praam Ruhnule ei sõida. Selgus, et järgmisel nädalal on samuti võimalus Ruhnule minna.....seega Ruhnu reisist tuleb veel üks jutt :)

Elen

Pilte saab näha meie galeriis: http://picasaweb.google.com/keskkonnayliopilasteselts/TeelRuhnuSaarele

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole